Ішемічний інсульт і його симптоми

ішемічний інсульт

Що таке ішемічний інсульт, яка небезпека і його симптоми

Напад інсульту може розвиватися з надзвичайною швидкістю. Сценарій прояви симптомів приблизно однаковий, змінюватися може лише черговість їх появи.

  • Раптове оніміння або слабкість особи, руки або ноги, однією зі сторін тіла.
  • Раптове замішання, проблеми з мовою або розумінням.
  • Втрата зору на один або обидва ока.
  • Проблеми з ходьбою, запаморочення, втрата рівноваги або координації.
  • Раптовий сильний головний біль без відомої причини.

ішемічний інсульт комфортний дімЯкщо людина раптово скаржиться на нестерпний головний біль, оніміння руки або ноги, – це серйозний привід починати бити тривогу. Характерним симптомом інсульту є “парез” – м’язова слабкість на лівій або правій половині тіла. При цьому риси лиці як би “перекошуються”, втрачають симетрію. Можуть спостерігатися проблеми з промовою – вони стає сповільненою або, навпаки, – дуже швидкою і незрозумілою.

 

Експрес-діагностика інсульту

Кожному буде корисно вивчити і запам’ятати 3 ключових дії, які допоможуть розпізнати інсульт на перших хвилинах – “Посміхнись – Заговори – Підніми РУКИ” (ПЗП).

  • Попросіть людини з підозрою на інсульт посміхнутися. Якщо посмішка вийшла “кривої”, це є свідченням наступила м’язової слабкості.
  • Заговорите і задайте нескладний для розуміння питання. Наприклад, “Як тебе звуть?” Невиразна сплутана мова дуже часто супроводжує апоплексію.
  • Запропонуйте підняти обидві руки разом на один рівень. Хворий може відчувати труднощі з виконанням такого завдання: одна з рук може не підніматися.

Навіть якщо спостерігаються не всі симптоми інсульту, а один або два, негайно викликайте лікаря. До приїзду фахівця хворого слід укласти горизонтально, піднявши голову градусів на 30, послабити все ремені, гудзики, застібки. Їду і питво давати не рекомендується, щоб не спровокувати блювоту.

Діагностика ішемічного інсульту

Коли пацієнт поступає в одне з відділень невідкладної допомоги, важлива швидка та точна діагностика ішемічного інсульту. На додаток до огляду хворого і лабораторних досліджень лікарі можуть використовувати різні діагностичні методи візуалізації для діагностики ішемічного інсульту, включаючи комп’ютерну томографію, артеріографію, церебральну ангіограму, ультразвукове дослідження сонних артерій, ехокардіограму, МРТ або транскраниальную доплерографію.

 

Узнать сейчас

Геріатричний пансіонат для літніх в Києві та області по системі ALL INCLUSIVE

 Проживання від 350 грн/доба, трансфер по всій Україні Подаруйте своїй близькій людині достойну, щасливу старість, а ми Вам в цьому допоможемо!