Як COVID-19 провокує розвиток хронічних захворювань

Як COVID-19 провокує розвиток хронічних захворювань

Дослідження пацієнтів з COVID-19 показали, що у людей з хронічними захворюваннями не тільки більш високий ризик зараження, але і сама хвороба протікає важче, велика ймовірність летального результату.

Серед хронічних захворювань, які можуть посилитися під впливом COVID-19, такі:

● Діабет
Сам по собі діабет не підвищує ймовірність інфікування COVID-19. Однак високий рівень цукру в крові завдає шкоди здоров’ю, послаблює імунну систему. А чим слабкіша імунна система, тим нижче здатність організму боротися з вірусними інфекціями.
Зміцнити імунну систему допоможе правильне збалансоване харчування, повноцінний сон і відсутність стресу.
● Серцево-судинні захворювання
Інфекційні захворювання, включаючи вірусні інфекції, такі як COVID-19, – одна з основних причин серцево-судинних захворювань, які можуть привести до серцевої недостатності. Вірусні захворювання є причиною серцево-судинних захворювань в 5% випадків.
COVID-19 може атакувати серце безпосередньо. Згідно з дослідженнями, особливо вразливий перед вірусом білок АПФ2, зміст якого високо не тільки в легенях, а й в серці, а також шлунково-кишковому тракті.

Як COVID-19 провокує розвиток хронічних захворюваньХворим на серцево-судинні захворювання лікарі настійно рекомендують дотримуватися принципів профілактики, особистої гігієни та соціального дистанціювання.
● Захворювання шлунково-кишкового тракту
Деякі дослідження повідомляють про зв’язок між COVID-19 і запальними захворюваннями кишечника. У хворих нерідкі такі симптоми як нудота і діарея, що свідчать про проникнення вірусу в шлунок і кишечник.
● Захворювання дихальної системи
Як і інші віруси, що викликають респіраторні захворювання, COVID-19 зазвичай спочатку вражає легені. Ранні симптоми включають жар, кашель і задишку. Перші ознаки хвороби можуть з’явитися протягом 2-14 днів після зараження вірусом.
Деякі люди можуть мати тільки легкі респіраторні симптоми, в той час як у інших може розвинутися пневмонія і інші серйозні ушкодження легенів.
● Печінка і нирки
Нові дослідження виявили ознаки пошкодження печінки у пацієнтів з COVID-19. Однак на сьогоднішній день неясно, що викликало пошкодження печінки – вірус або використані ліки при лікуванні. У деяких пацієнтів спостерігалися гострі ураження нирок. Але ВООЗ сьогодні не має достатньо доказів, які свідчили про пряму загрозу COVID-19 нирках. Швидше за все їх ушкодження викликане загальним плином респіраторної хвороби, а саме – нестачею кисню в крові, що робить негативний вплив на нирки.

Узнать сейчас

Геріатричний пансіонат для літніх в Києві та області по системі ALL INCLUSIVE

 Проживання від 350 грн/доба, трансфер по всій Україні Подаруйте своїй близькій людині достойну, щасливу старість, а ми Вам в цьому допоможемо!