Як уникнути ожиріння літнім людям

Як уникнути ожиріння літнім людям

Число літніх людей у ​​віці від 65 років і старше неухильно зростає і в і в Києві і в усій країні, і в усьому світі. При цьому статистика показує, що більше третини літніх людей після 65 років страждають ожирінням.

Чим небезпечний зайву вагу в літньому віці?

Як уникнути ожиріння літнім людямЗайва вага таїть в собі численні ризики. Так, велика маса тіла збільшує ризик смерті серцево-судинних захворювань у віці від 30 до 74 років.

Ожиріння пов’язане з багатьма медичними ускладненнями, такими як порушення обміну речовин, артрит, легеневі аномалії, нетримання сечі, катаракта і рак, а також зниження фізичних функцій, якість життя і підвищена слабкість

 

Переваги схуднення у літніх людей

Тверезо оцінюючи проблеми і ризики, які тягне за собою старіння, деякі можуть запитати: навіщо піддавати організм додаткового стресу, пов’язаного з процесом схуднення?

В ході досліджень було встановлено, що зниження ваги в літньому віці дозволяє:

  • поліпшити чутливість до інсуліну на 31%;
  • знизити рівень глюкози натще на 27%
  • нормалізувати артеріальний тиск і зменшити потребу в гіпотензивних препаратах на 30%;
  • поліпшити ліпідний обмін;
  • підвищити рухливість, швидкість ходьби і працездатність;
  • знизити вміст в крові біомаркерів запалення – лептину та інтерлейкіну-6;
  • знизити болю у хворих з з остеоартритом колінного суглоба.

Як правильно худнути в літньому віці

Ожиріння у молодих і літніх людей помітно різниться. Старіння до 70 років пов’язано з втратою м’язової маси (в першу чергу скелетних м’язів) і збільшенням жирової маси.

До звичних методикам зниження ваги, зазвичай використовуваних молодими людьми, добре підходить критично, з огляду на небезпеку саркопенія – втрати м’язової маси. Також слід пам’ятати, що “неправильна” втрата ваги у літніх чоловіків і жінок в 1,8 разів збільшує ризик перелому шийки стегна.

Два наріжних камені схуднення – низькокалорійна дієта і ФІЗИЧНІ ВПРАВИ – в літньому віці працюють тільки в комплексі і самі по собі не демонструють високу ефективність у поліпшенні самопочуття і стану здоров’я літніх людей. Зменшення жирової маси і збереження м’язової маси дозволяють домогтися максимальної кардіометаболічного користі.

У мережі пансіонатів “Комфортний дім” літні люди мають можливість зберігати високий рівень фізичної активності, займатися лікувальною фізкультурою, харчуватися смачно і збалансовано. Комплексний підхід демонструє хороші результати в позбавленні від зайвих кілограмів без шкоди для здоров’я.

Узнать сейчас

Геріатричний пансіонат для літніх в Києві та області по системі ALL INCLUSIVE

 Проживання від 350 грн/доба, трансфер по всій Україні Подаруйте своїй близькій людині достойну, щасливу старість, а ми Вам в цьому допоможемо!