Як уникнути пролежнів

Як уникнути пролежнів

Як можливо уникнути пролежнів та в чому їх небезпека

Пролежні дуже болючі і смертельно небезпечні. Але кілька простих кроків допоможуть запобігти небезпечному стан і звести ризик утворення пролежнів до мінімуму.

Більшість з нас не усвідомлює, як багато ми рухаємося, навіть коли спимо. Виявляється, перевертатися в ліжку – це добре. Адже в процесі руху постійно перерозподіляється тиск між нашим тілом і поверхнею ліжка.

Як уникнути пролежнівАле людина. прикутий до ліжка внаслідок хвороби або травми, дуже мало рухається або повністю знерухомлений. В результаті збільшується тиск на певні частини тіла, особливо ті, де виступають кістки, – область крижів в нижній частині спини, п’яти, щиколотки. Тертя посилює проблему постійного тиску. Всього за кілька годин безперервний тиск на певні ділянки шкіри може “закрити” капіляри, блокувати доставку крові до тканин і спровокувати процеси відмирання клітин.

 

Що допомагає попередити утворення пролежнів?

Спеціалізовані опорні поверхні

Сучасні протипролежневі матраци забезпечують ефективну профілактику пролежнів. Є кілька типів «динамічних» поверхонь, які механічно змінюють тиск під пацієнтом. Деякі працюють, змінюючи тиск повітря в матраці. Дорогі моделі матраців містять кульки з силіконовим покриттям, які розріджується, коли через них проходить повітря.

Регулярна зміна положення хворого

Багато протоколи профілактики пролежнів рекомендують переміщати нерухомого пацієнта кожні 2 години. Вважається, що якщо пацієнт не може змінити положення самостійно, то доглядають особи повинні допомогти йому в цьому. Зміна положення – простий і дієвий спосіб, який вважається одним з найбільш ефективних засобів профілактики пролежнів.

Харчування

Деякі експерти вважають, що збільшення споживання білка пацієнтом сприяє загоєнню пролежнів.

Догляд за шкірою

Суха шкіра – доведений фактор ризику утворення пролежнів. Надмірна сухість шкіри сприяє збільшенню тертя. Тому особливу увагу слід приділяти пом’якшення і правильному зволоженню шкірних ділянок, що контактують з постіллю.

У мережі пансіонатів для літніх людей «Комфортний ДІМ» при догляді за лежачими і маломобільними хворими проводиться ретельна профілактика пролежнів: постояльцям надаються протипролежневі матраци, кваліфіковані доглядальниці стежать за своєчасною зміною положення в ліжку, організовано збалансоване харчування і виконання всіх гігієнічних вимог.

Узнать сейчас

Геріатричний пансіонат для літніх в Києві та області по системі ALL INCLUSIVE

 Проживання від 350 грн/доба, трансфер по всій Україні Подаруйте своїй близькій людині достойну, щасливу старість, а ми Вам в цьому допоможемо!